flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд виніс вирок молодику за нанесення тілесних ушкоджень поліцейському

30 жовтня 2019, 09:59

Вироком Корольовського районного суду м. Житомира 33-річного чоловіка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та призначено йому покарання у виді двох років обмеження волі.

Ситуація відбувалася наступним чином. Цієї зими, молодий чоловік вночі рухався на автомобілі марки «Хонда Акорд» по вулиці Київській у м. Житомир. Номерний знак не освітлювався, а тому був зупинений працівниками Управління патрульної поліції м. Житомир у зв'язку з порушення Правил дорожнього руху, а саме пункт 2.9.в (неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий).

Під час спілкування із водієм виявилося, що він перебував з явними ознаками алкогольного (наркотичного) сп'яніння, на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в результаті чого у водія раптово виник словесний конфлікт із співробітником поліції, який перебував при виконанні своїх службових обов`язків у форменому одязі з нагрудним знаком.

Замість виконати вимогу патрульного поліції вийти з автомобіля, водій запустив двигун і почав тікати.

Патрульні на службовому автомобілі з проблисковими маячками та сиреною, намагаючись зупинити автомобіль, частково перекрили рух автомобілю, своїм службовим автомобілем. У цей час водій розпочинає їзду знову. Внаслідок таких маневрувань водія, лейтенант поліції впав на капот автомобіля. Тим самим водій наніс тілесні ушкодження поліцейському, у вигляді крововиливу та саден на обох верхніх кінцівках, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні обвинувачений свою винуватість визнав повністю.

Суд оцінив викладені докази та кваліфікував його дії за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу  України як дії, що виразились в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв`язку із виконанням цим працівником службових обов'язків.

На підставі частини 1 статтей 75, 76 Кримінального кодексу України чоловіку встановили іспитовий строк – 1 рік. Якщо протягом цього часу він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки (періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган із питань пробації про зміну місця проживання та роботи) - то призначене покарання відбувати не буде.

Консультант суду (із забезпечення зв'язків із ЗМІ)