flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зміни в бронюванні залів судових засідань інших судів у підсистемі відеоконференцзв'язку

28 серпня 2023, 14:02

З 1 серпня 2023 року набрали чинності зміни до Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затверджені наказом ДСА України  від 18 липня №331.

Так, Інструкцію доповнили новим розділом VI «Бронювання залів судових засідань інших судів для проведення відеоконференції».

Впровадження відповідного механізму задля забезпечення належної роботи доручено державному підприємству «Центр судових сервісів».

Нагадаємо, учасники справи мають право брати участь у судовому процесі у більш зручний спосіб – у режимі відеоконференції. Так, сторони мають можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання й отримувати відповіді, захищати свою позицію та наводити докази, перебуваючи поза приміщенням суду.

                                                                                          Інструкція щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання

Розділ VI
Бронювання залів судових засідань інших судів
для проведення відеоконференцій

 

  1. Відповідно до вимог процесуального законодавства України учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або в приміщенні іншого суду, визначеного судом. У такому випадку засобами підсистеми відеоконференцзв'язку здійснюється бронювання залів судових засідань та інших приміщень, призначених для забезпечення участі осіб в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку як безпосередньо в самому суді, так і у приміщенні іншого суду.
  2. Для належного функціонування механізму бронювання відповідальна особа кожного суду вносить в підсистему відеоконференцзв'язку інформацію про зали судових засідань (їх кількість, доступну дату і час для бронювання тощо) та постійно підтримує в актуальному стані таку інформацію.
  3. Суддя під час розгляду питання про можливість взяття участі учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції може використовувати наявну інформацію про доступні/недоступні зали судових засідань в інших судах, що міститься в підсистемі відеоконференцзв'язку.
  4. Для визначення доступності залу судового засідання суддя отримує від секретаря судового засідання відповідну інформацію з підсистеми відеоконференцзв'язку та приймає рішення щодо бронювання необхідного залу судового засідання в іншому суді. Після прийняття рішення секретар судового засідання невідкладно здійснює таке бронювання.
  5. Керуючись наявною інформацією щодо бронювання залу судового засідання відповідальна особа суду в підсистемі відеоконференцзв'язку під час створення планової відеоконференції обирає суд та доступний для вибору зал судових засідань і час проведення відеоконференції.
  6. Вибір залу здійснюється у режимі календаря, в якому попередньо відображається інформація про вже заброньовані зали, а також про вільну дату і час для бронювання інших залів судових засідань.

 

Пресслужба