flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08 травня 2020, 10:25

Сьогодні у державі відзначають 8 травня День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни)  – пам'ятний день в Україні, у річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні офіційно відзначають 9 травня, розпочинаючи зі 2016-го року. Це свято прийшло на заміну радянському  –   «День Перемоги», яке відзначали в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.

Таким чином, в Україні про трагічні події Другої світової війни згадують як 8, в День пам'яті та примирення, так і 9 травня, в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Високо шануємо подвиг Українського народу в Другій світовій війні. У цей день та повсякчас пам‘ятаємо всіх, хто віддав найцінніше – своє життя – заради живих, заради добробуту і щастя майбутніх поколінь.

Висловлюємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар воєнних років та підняли країну з руїн у післявоєнні часи.

Мирного неба всім нам!

 

Ми пам’ятаємо!

 

Із глибокою повагою

керівництво та колектив Корольовського районного суду м. Житомира