flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Одягни вишиванку, Україно моя»

16 травня 2019, 15:00

«Я по світу іду в вишиванці
Аж дивуються ген журавлі,
Хай встрічають в веселій багрянці.
Україна іде по землі».

Григорій Булах

День вишиванки – покликаний сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Свято відзначається у третій четвер травня. Так, у 2019 році День вишиванки припав на 16 травня.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво показують його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.
Коли майже всі одягнені у квітучі народні блузи, сукні й сорочки – то це справді свято краси й національної згуртованості. Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події.
Яскраві маки, скромні ромашки, калинові та виноградні грона. З давніх-давен наші пращурі закладали у вишивані сорочки особливий зміст. Кожна квітка і кожний візерунок мали сакральне значення. Тому при виборі вишиванки перш за все дивляться на символіку.
Вишиванка – це не просто предмет одягу, це оберіг, який відбиває історію кожного українського регіону.

   

      

Поліська вишиванка таїть у собі безліч геометричних фігур, які мали магічний зміст. Поліські орнаменти творилися одразу декількома техніками та не мали деталізованих розроблених мотивів. Ромб, хрест, восьмикутна зірка – це добрі знаки оберегів. Простота, але при цьому вишуканість, мініатюрність, багатство варіантів та чіткість композицій.

На Поліссі основними символами рослинного орнаменту є зображення дерева життя як пам’ять роду, виноград – символ доброти, багатства, барвінок – символ пам’яті, дубове листя – символ чоловічої сили, калина – символ дівоцтва, дівочої краси, квіти калини – символ незайманості, цнотливості, ружа – символ сонця.

Стриманість ліній та геометричність мотивів, відсутність деталізованості в орнаментах та невелика кількість технік оживають завдяки використанню червоних ниток, що надає речам яскравості та емоційності.

Основним кольором вважався червоний, іноді додавалися чорна або синя нитка. Чорний колір – колір землі, червоний колір – радості і сонця.

 
Працівники Корольовського районного суду м. Житомира долучилися до святкування і прийшли на роботу у традиційному одязі, а також братимуть участь в урочистій Вишиваній ході містом.
Це свято об’єднує усіх. Завдяки йому наш колектив став ще згуртованішим.
Ми любимо свою країну та шануємо її традиції!



Довідково: У 2006 році студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Студентку надихнув її знайомий Ігор Житарюк, який завжди надягав сорочку. Тоді у вишиванки одяглися кілька студентів та викладачів університету, але з роками цей день набув міжнародних масштабів

Консультант суду

(із забезпечення зв’язків із ЗМІ)

Марина Шведюк