Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 січня 2019 р. № 7-р затверджено перелік святкових і неробочих днів. За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (з урахуванням останніх змін), у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у 9 травня 2019 року.
Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
Відтак в Україні відзначають 8 травня День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) – пам'ятний день в Україні, у річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні офіційно відзначають 9 травня, розпочинаючи зі 2016-го року. Це свято прийшло на заміну радянському – «День Перемоги», яке відзначали в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.
Ухвалений пакет законів про декомунізацію скасовує Закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Завдяки змінам у законодавстві в новому святі не передбачили використання радянської символіки. В ухваленому декомунізаційному пакеті загалом заборонили в Україні пропаганду, зокрема й публічне використання, комуністичної та нацистської символік.
Таким чином, в Україні про трагічні події Другої світової війни згадують як 8, в День пам'яті та примирення, так і 9 травня, в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ми пам’ятаємо!
Консультант суду
(із забезпечення зв’язків із ЗМІ)