Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. У повітря було викинуто в 30 разів більше радіоактивних речовин, ніж при ядерній атаці Хіросіми під час Другої світової війни.
Комусь довелося стати в ряди ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, а комусь – рятувати життя і здоров’я потерпілих громадян, не жаліючи власного. Кількість постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. За неофіційною статистикою в Україні померло понад 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
Для молодого покоління українців 26 квітня 1986 року вже стало історичною датою. Але для тих, був учасників тих страшних подій, хто пережив Чорнобиль, вона ніколи не відійде в історію.
Ця аварія спричинила національну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Вона опалила долі мільйонів наших громадян, породила велику кількість проблем, що з плином часу змінюються, трансформуються, але не зникають.
Відповідно до статті 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.
Ми пам’ятаємо!
Консультант суду (із забезпечення зв’язків із ЗМІ)