Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В умовах сьогодення, виконуючи свої професійні обов’язки, судді і працівники апарату перебувають під шаленим зовнішнім тиском, який у деяких випадках, супроводжується не лише образами, фізичним впливом, а й пострілами та вибухами гранат.
Шановні відвідувачі суду, йдучи в суд для захисту своїх прав, пам’ятайте, що існують певні загальні правила поведінки у суді загалом та судових засіданнях зокрема.
Потрібно чітко розуміти, що недотримання встановлених правил може спричинити негативні наслідки для порушника, з яких найменше – це попередження із боку судді.
Отже, Корольовський районний суд м. Житомира пропонує невеличкий екскурс у норми етики та поведінки під час візиту в суд.
Як підготуватися до візиту в суд?
Візьміть з собою:
- документ, що посвідчує особу (паспорт чи інший);
- дрібні гроші для непередбачуваних витрат (копії судового рішення чи інше);
- кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;
- нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу;
- документи, які стосуються справи, інші докази;
- законодавство;
Усі, хто набули статусу учасника судового процесу мають пам’ятати про наступне:
У цілях безпеки забороняється:
- приносити до суду вибухові, інші небезпечні речовини;
- розпивати у приміщенні суду алкогольні напої;
- палити, якщо для цього не відведено спеціального місця;
- перебувати у стані сп'яніння.
Недотримання перерахованих пунктів може спричинити негативні наслідки. За неповагу до суду винні особи притягаються до відповідальності, встановленої законом, а саме:
- цивільної, передбаченої главою 9 Цивільного процесуального кодексу України (попередження, видалення із залу судового засідання);
- адміністративної, передбаченої ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб);
- кримінальної, передбачену ст. 377 Кримінального кодексу України (від виправних робіт на строк до двох років до позбавлення волі на строк до дванадцяти років).
Як ознайомитися з матеріалами справи?
Для уникнення негативних наслідків під час судового засідання та взагалі перебування в приміщенні суду слід пам’ятати та дотримуватись елементарних правил поведінки.
Пам’ятайте, країна починається із нас!
Консультант суду( із забезпечення зв’язків із ЗМІ)