flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Будуємо разом правову державу

10 квітня 2019, 10:25

   В умовах сьогодення, виконуючи свої професійні обов’язки, судді і працівники апарату перебувають під шаленим зовнішнім тиском, який у деяких випадках, супроводжується не лише образами, фізичним впливом, а й пострілами та вибухами гранат.

   Шановні відвідувачі суду, йдучи в суд для захисту своїх прав, пам’ятайте, що існують певні загальні правила поведінки у суді загалом та судових засіданнях зокрема.

   Потрібно чітко розуміти, що недотримання встановлених правил може спричинити негативні наслідки для порушника, з яких найменше – це попередження із боку судді.

   Отже, Корольовський районний суд м. Житомира пропонує невеличкий екскурс у норми етики та поведінки під час візиту в суд.

Як підготуватися до візиту в суд?

 Візьміть з собою:

- документ, що посвідчує особу (паспорт чи інший);

- дрібні гроші для непередбачуваних витрат (копії судового рішення чи інше);

- кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;

- нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу;

- документи, які стосуються справи, інші докази;

- законодавство;

Усі, хто набули статусу учасника судового процесу мають пам’ятати про наступне:

  1. Перед тим, як зайти до зали судового засідання необхідно вимкнути мобільний телефон або перевести його в безшумний режим.
  2. Заходити до зали судового засідання після запрошення секретаря судового засідання.
  3. Особи, присутні в залі судового засідання, повинні встати, коли входить і виходить суд. Рішення суду особи, присутні в залі, заслуховують стоячи. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі дають пояснення, показання, висновки, консультації тощо стоячи.
  4. Звертатись до судді словами «Ваша честь».
  5. Ввічливо звертатись до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова «пане…», «пані…», «шановний…», «шановна…»).
  6. Не сперечатися із судом.
  7. Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи, через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
  8. Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути присутні у залі судового засідання та для чіткого звукозапису, який ведеться секретарем судового засідання.
  9. Учасники судового процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов'язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил.

 У цілях безпеки забороняється:

- приносити до суду вибухові, інші небезпечні речовини;

- розпивати у приміщенні суду алкогольні напої;

- палити, якщо для цього не відведено спеціального місця;

- перебувати у стані сп'яніння.

   Недотримання перерахованих пунктів може спричинити негативні наслідки. За неповагу до суду винні особи притягаються до відповідальності, встановленої законом, а саме:

- цивільної, передбаченої главою 9 Цивільного процесуального кодексу України (попередження, видалення із залу судового засідання);

- адміністративної, передбаченої ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб); 

- кримінальної, передбачену ст. 377 Кримінального кодексу України (від виправних робіт на строк до двох років до позбавлення волі на строк до дванадцяти років).

Як ознайомитися з матеріалами справи?

  1. Звернутися до працівника канцелярії суду з відповідною заявою.
  2. Ознайомлення з матеріалами справи може відбуватися лише в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду.
  3. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.
  4. Ви маєте право отримати електронну копію запису судового засідання, сплативши відповідний судовий збір.

   Для уникнення негативних наслідків під час судового засідання та взагалі перебування в приміщенні суду слід пам’ятати та дотримуватись елементарних правил поведінки.

Пам’ятайте, країна починається із нас!

 

 

Консультант суду( із забезпечення зв’язків із ЗМІ)